Як виникають кольори

19.05.2015 12:19

 

Світло, що випромінюється Сонцем або іншими дуже нагрітими джерелами, називається білим кольором. Але в дійсності білий колір — це суміш різних кольорів. Це можна виявити, якщо подивитися через скляну призму. Світло, проходячи через неї, розпадається на різні кольори: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий.

Як же виникають різні кольори? Колір визначається довжиною світлової хвилі. Світло поширюється у просторі хвилями, що нагадують рух хвиль у водоймах. Довжина світлової хвилі — це відстань між двома сусідніми гребенями. Воно настільки мало, що вимірюється мільйонними частками міліметра.

Найкоротші з видимих ​​- хвилі фіолетового кольору, їх довжина становить близько 0,000 431 8 міліметра. Найдовші хвилі — червоні, їх довжина — 0,0007112 міліметра. Між ними розташовуються всі інші кольори спектра, кожен з яких має свою довжину хвилі.

Більшість квітів, які ми бачимо, складаються не з однієї і тієї ж довжини хвилі, а з суміші різних довжин. Ліловий, наприклад, це суміш червоного і фіолетового; коричневий — червоного, помаранчевого і жовтого. Різні відтінки кольору утворюються шляхом додавання невеликої кількості білого; наприклад, суміш червоного і білого дає рожевий колір.

Чому предмети мають певний колір? Коли білий світло падає на предмет, деякі світлові хвилі відбиваються від нього, деякі поглинаються. Предмет червоного кольору поглинає майже всі світлові хвилі, за винятком червоних. Їх він відображає, вони надходять до нас в очі, і предмет здається нам червоним.